بچینگ پلانتها در واقع هسته مرکزی و به عبارتی  ایستگاه مرکزی برای تولیدات بتن  میباشند .

بچینگ--1

بچینگ پلانت ها  و بچینگ ،با استفاده از دپوی مصالح و انتقال  مصالح  از طریق نوار نقاله ها  انتقال  مصالح به داخل میکسر  اختلاط را انجام میدهند و دیگ یا میکسر اختلاط بتن دستگاه بچینگ این مواد را یعنی شن ، ماسه ، نخودی و بادامی (سنگدانه ها )به همراه اب و سیمان با هم مخلوط  و ترکیب میشوند و پس از مخلوط شدن و اختلاط کامل اماده تخلیه و به داخل تراک میکسر  ریخته میشود و به محل مربوطه انتقال داده  و تخلیه میگردد .

بچینگ--2

ظرفیت تولید دستگاههای بچینگ  برای تولید بتن  بر اساس حجم دیگ میکسر  و مقدار و اندازه فیدر مصالح بیان میگردد و با سه مدل  یا حجم   : نیم متری  75 صدم متر و 2 متر مکعبی تقسیم میشود .

ایستگاه های تولید بتن کارگاهی هستند که بتن را با مقیاس مشخص و شرایط خاص به مصرف کننده عرضه و تولید میگردد .

بچینگ-3

در پروژه های  عمرانی  بزرگ  مانند پروژههای شرکتهای سد سازی – راهسازی –شرکت های برج سازی  و شرکتهای بزرگ پیمانکاری بیشترین سهم را  در خرید و سفارش و تهیه  دستگاههای   تولید بتن بچینگ و بچینگ پلانت و ایستگاههای مرکزی بتن را دارند  که  بتن در متراژهای متفاوت را  از این دستگاهها یا  بچینگ تهیه و تولید مینمایند و در مناطق  عملیاتی خود از شرکتهای مانند ماشین سازی عمران محور صنعت تاوریژ که یکی از بزرگترین شرکتهای ساخت و تولید این بچینگ ها میباشد را تهیه  و خریداری مینمایند و  با تحویل به موقع از طرف شرکت سازنده و با رعایت بالاترین  معیارهای  کیفیت  در کلیه قسمتهای دستگاه ها انها را تحویل گرفته و به محل مربوطه جهت  نصب و راه اندازی حمل مینمایند  و بتن مورد نیاز خود را با صرفه جویی در وقت و زمان تهیه  میکنند .

بچینگ-4

با استفاده از دانش و تکنولوژی بتن میتوان  با پارامترهای مقاومتی و دوام و شکل پذیری – و نفوذ پذیری آن را برحسب مورد استفاده  تغییر داد.

همانطور که اشاره شد مواد و مصالح مورد استفاده در بتن عبارتند از سیمان – مصالح سنگ دانه ای  اب –د  و سیمان که  توسط دستگاههای بچینگ  پس از فرایندی تهیه و تولیذ لانجام میشود .بطور کلی از منظر محصولات تولیدی  از قبیل بتن – جداول بتنی و کلا فراورده های بتنی   به علت نوع تولید شان  دستگاههای  و ایستگاههای مرکزی بتن   و یا بچینگ پلانت های متفاوت ساخته میشود .

بچینگ-5

 قبل از اینکه برای عزیزان و سروران محترم مثال انها زده شود  خاطر نشان میگردد که بچینگ ها به دو نوع  تقسیم بندی میشوند :

  • بچینگ یا بچینگ پلانتهای با توید بتن خشک

  • بچینگ پلانت های با تولید بتن تر

بچینگ-6

برای  ردیف اول بچینگ های خشک برای تولیدات  از قبیل بتن خشک یا دو نم – جداول بتنی و تولیدات کلا برای فراورده های

بتنی خواهد بود که این بچینگ ها  بصورت ایستگاههای  مرکزی نیز استفاده میگردد

برای بچینگ های نوع دوم   که جهت بتن آماده در عیارهای  های متفاوت و بصورت بتن تر تولید میشود که  جهت استفاده

در سازهای ساختمانی  و بصورت حجیم  مورد استفاده قرار میگیرد .

بچینگ-تویین-شفت

لازم میدانیم در  اینجا اشاره ای داشته باشیم که بتن های حجیم یا غلطکی از نوع بتن RCC با بچینگ هایی که دارای میکسرهای تویین شفت میباشند  تولید و تهیه میگردند و   برای بتن های معمولی  از دستگاهای با ظرفیت های پایین تر استفاده میشود

از بچینگ پلانت های با ظرقیت های 2متر مکعب  یا 120 متر در ساعت بتن تر  از ایستگاههای مرکزی بتن از نوع تویین شفت

 سفرش ساخت داده میشود که این نوع دستگاهها برای تولیدات بتن حجیم و برای سد سازیها  – راهسازیها  استفاده های چشمگیری را دارند .

تصاویر-جهت-بچینگ-های-با-میکسرهای-تویین-شفت

لذا  ماشین سازی عمران محور صنعت تاوریژ  با تولیدات متنوع خود در طیف وسیع از تولید و ساخت انواع بچینگ های

دو منظوره بصورت های ترو خشک – بچینگ ها ی پرتابل – بچینگ های سیار و با این پیام که کیفیت ضامن   مشتری بیشتر خواهد بود را شعار خود قرارداده که در این راستا در حدود 70 درصد از تولیدات خود را  بصورت صادرات  به کشورهای : ترکمنستان – قرقیزستان – ارمنستان – باکو – عراق –  و دیگر کشورهای همسایه  ایران  صادرات مینماید .

بچینگ پلانت

بطور کلی باید این مسئله را در نظر بگیریم که ایستگاهای تولید بتن اماده یا بتن معمولی یا بتن حجیم و فراورده های بتنی به این صورت قابل طبقه بندی هستند :

از بتن اماده برای  پروژههای معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند فرودگاهها   و سازه های بزرگی که نیازمند بتن ریزی با مقیاس های  بزرگ هستند و تولید این نوع بتن ها بوسیله بچینگ های با ظرفیت های بالااز نوع بچینگ پلانتهای با ظرفیت 120 متر در ساعت با میکسرهای تویین شفت 2 متر مکعب تولید میگرددو از دیدگاه تحویل بتن میتوان انها را به طرح  اختلاط بچینگ ها با تولید  بتن خشک و طرح اختلاط با بچینگ های با تولید بتن ترو خشک و یا دو منظوره  نام برد که مصالح  انها از سنگدانه های مختلف با ترکیب آب و سیمان به اندازه و مقداراز پیش تعیین شده استفاده  میگردد.

ایستگاه-30-60-ثابت

اجزاء تشکیل دهنده بچینگ یا بچینگ پلانتها  بشرح ذیل میتوان نام برد :

*فیدریا هاپر مصالح :  که برای  دپوی  مصالح سنگ دانه ای  میباشد

*نوار نقاله زیر فیدر : جهت انتقال  مصالح پس از توزین ریخته و انتقال داده میشود

*نوار انتقال مصالح : که این نوار  یا  تسمه کار انتقال مصالح توزین شده قبل را به داخل  دیگ یا میکسر  را انجام میدهد

* سیلو های سیمان : سییلو های سیمان برای  دپوی سیمان استفاده میگردد  و بسته به نیاز و نوع دستگاههای بچینگ به تعداد دو الی چهار دستگاه نصب میگردد  .

بچینگ-و-نوار-نقاله

* اسکرو های حلزونی : جهت انتقال  سیمان به داخل  دیگ میکسر و باسکول  سیمان   استفاده میشود .

* میکسر اختلاط  یا مخلوط ساز : که جهت اختلاط سنگ دانه ها بهمراه  آب و سیمان  جهت تولید بتن خواهد بود

* اتاق  کنترل : جهت استقرار اپراتور میباشد که پانل مرکزی  نیز در داخل ان تعبیه و نصب شده است

* پانل کنترل مرکزی : که در این قسمت کلیه استوپ و استارت ها  در این قسمت طراحی شده است

حال با توجه به توضیحات قبل  توجه شما عزیزان را   جهت توضیحات بهتر به موارد فوق معطوف میدارد که با توجه به  موارد اعلام شده ماشین سازی عمران محور صنعت تاوریز  یکی از پیشگامان  و دارای سابقه طولانی در امر ساخت و تولید این بچینگ ها    در ایران و شمالغرب کشور میباشد .

بچینگ-با-پن-میکسر

در اینجا برای شما سروران گرامی  از انواع بچینگ پلانت های مختلف را بیان میکنیم که در چه مواردی ودر چه محل هایی کاربرد دارند و چگونه میتوان در انتخاب نوع بچینگ برای تهیه  ان بهتر و  با اطمینان بیشتر دستگاه بچینگ یا بچینگ پلانت ها را تهیه کرد .

  • بچینگ برای پروژههای  سد سازی و راهسازی و سازه های عمرانی بزرک   که طبق شکل ذیل از این مدل بچینگ ها یعنی بچینگ های با میکسرهای وان شفت  یا سینگل شفت استفاده میگردد  و همینطور از بچینگ های با میکسرهای تویین شفت را میتوان برای این پروژهها  استفاده و نصب و راه اندازی نمود :

تصاویر  بچینگ ها برای این پروژه ها :

بچینگ با میکسر تویین شفت 2 متر مکعب

بچینگ-ها-با-میکسر-تویین-شفت-2-متر-مکعب

بچینگ پلانت با میکسرهای وان شفت

بچینگ-پلانت-ها-با-میکسرهای-وان-شفت
Translate »