همه آن چیزی که باید در مورد بچینگ پلانت بدانید

بتن را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مصالح مورد نیاز در ساخت و ساز دانست. اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولا بتن چطور تولید می شود؟

در این مورد باید گفت که هسته مرکزی که برای تولیدات بتن مورد استفاده قرار می گیرد، بچینگ پلانت می باشد.

بچینگ پلانت به عنوان محیطی شناخته می شود که دپوی مصالح در آن انجام شده و این مصالح از طریق نوار نقاله به میکسرهای مخصوص منتقل می شوند.

همچنین یک دیگ یا میکسر به عنوان تجهیزاتی شناخته می شود که برای اختلاط بتن با شن، ماسه، سنگدانه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و دوباره وارد محیط مرتبط می شود.

ما در این مقاله قصد داریم شما را همراهی کنیم تا در مورد بچینگ پلانت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

همچنین در خصوص خدمات ارائه شده از سوی شرکت عمران محور صنعت تاویژ با شما صحبت خواهیم کرد.

همچنین در خصوص گروه تولیدی صنعتی پناهی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

با بچینگ پلانت بیشتر آشنا شوید

همانطور که در قسمت قبلی با شما در میان گذاشتیم، بچینگ پلانت به عنوان یک دستگاه ابزاری شناخته می شود که مواد تشکیل دهنده بتن را با یکدیگر مخلوط کرده و در تولید بتن از آن استفاده می شود.

 

نسبت های مربوط به میزان اجزای بتن باید بر اساس نوع نیاز و میزان مقاومتی باشد که مورد نیاز است.

 

همچنین دوام کافی از دیگر موارد مورد نیاز می باشد.

از مهم ترین عوامل مرتبط با اختلاط بتن را می توان اختلاط به صورت وزنی یا حجمی دانست.

محاسبه های مربوط به میزان وسایل مورد نیاز باید بر اساس عوامل مختلف تعیین شود.

از مهم ترین این عوامل می توان به اسلامپ های مورد نظر و همچنین میزان آب لازم و هوای مورد نیاز اشاره کرد.

میزان سیمان و غیره بر اساس این شرایط باید مخلوط شوند.

با توجه به تمامی ویژگی های بیان شده، باید گفت که بچینگ پلانت نقش بسیار مهمی را در عمران و ساخت دارد و از این روی شرکت عمران محور صنعت تاوریژ نسبت به ارائه انواع بچینگ پلانت اقدام کرده است.

در این مورد با شما در ادامه همراه هستیم.

با انواع بچینگ پلانت بیشتر آشنا شوید

بچینگ پلانت ها در انواع کاربری تولید می شوند و با عناوین بچینگ پلانت ثابت، بچینگ پلانت سیار (موبایل) و بچینگ پلانت پرتابل شناخته می شود

که در ادامه همین مقاله اطلاعاتی را در این مورد با شما به اشتراک می گذاریم.

بچینگ پلانت ثابت

بیشترین میزان استفاده از بچینگ پلانت را می توان محصولات ثابت دانست. در واقع این سری از انواع بچینگ پلانت با ابعاد و ظرفیت های گوناگون در دسترس شما قرار داده می شود و شما می توانید از این محصولات استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که میزان حجم تولیدی بتن در این روش بسیار زیاد بوده و همچنین شما می توانید در بسیاری از برج های بلند مرتبه و یا ساختمان های مسکونی از این نمونه بچینگ پلانت ثابت استفاده داشته باشید.

بچینگ پلانت موبایل

بچینگ پلانت سیار یا موبایل به عنوان یکی از تجهیزات جدید به شمار می رود و مزایای بسیار زیادی دارد. قابلیت حمل آسان به عنوان یکی از مهم ترین این ویژگی ها به شمار می رود.

همچنین می توان گفت که نیازی به فندانسیون در این محصول وجود نداشته و انتقال بچینگ به محل مربوط به بتن ریزی با سادگی بسیار زیادی همراه بوده و در طول مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود.

میان استهلاک بسیار پایینی که این محصول دارد و توجیه اقتصادی بسیار بالا نیز باعث شده است تا از بچینگ پلانت موبایل بیشتر استفاده شود.

همچنین راندمان کاری این محصول بسیار بالا می باشد.

بچینگ پلانت پرتابل

بچینگ پلانت پرتابل نیز به عنوان یکی دیگر از انواع پلانت ها به شمار می رود. این محصول از لحاظ ساختار بسیار کم حجم بوده و از این روی می توان گفت که حمل و نقل یا راه اندازی محصول بسیار آسان انجام می شود.

همچنین باید در نظر داشته باشید که قابلیت نصب این محصول بر روی کفی تریلی وجود داشته و همچنین شما می توانید بدون نیاز به تانکر کارگاهی از این محصول استفاده داشته باشید.

در صورتی که قصد دارید بتن خشک به کار ببرید، بچینگ پلانت پرتابل می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد.

البته نباید از یاد برد که بچینگ ها خود در دو نوع تولید می شوند که برای تولید بتن خشک و تر مورد استفاده می باشند.

در نظر داشته باشید که این محصول بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید شده و در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

در صورتی که سوالی در خصوص خرید این محصولات داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و سوالات خود را بپرسید.

تمامی خدمات مربوط به بچینگ پلانت پرتابل از سوی شرکت عمران محور صنعت تاوریژ در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

همچنین ارائه مشاوره رایگان را می توان از دیگر دلایلی دانست که باعث شده است بسیاری از مصرف کنندگان از این خدمات استفاده داشته باشند.

سایر خدمات شرکت عمران محور صنعت تاوریژ

شرکت عمران محور صنعت تاورِیژ نسبت به ارائه خدمات و محصولاتی در زمینه بچینگ پلانت ثابت، پرتابل و موبایل در حال فعالیت بوده و شما می توانید این محصولات را از این شرکت خریداری کنید.

همچنین خدمات مربوط به میکسر و پارکینگ نیز از سوی این شرکت ارائه می شود.

ارائه خدمات به صورت حرفه ای و توسط متخصصین باعث شده است تا کاربران بسیاری نسبت به استفاده از آن اقدام کنند.

 

نتیجه گیری

امروزه استفاده از بتن برای ساختمان سازی و عمران بسیار گسترده شده است و با درک نیاز مشتریان ایرانی، شرکت عمران محور صنعت تارویژ نسبت به تولید بچینگ پلانت اقدام کرده است که در این زمینه اطلاعاتی را با شما به اشتراک گذاشتیم.

 

در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

همچنین نباید از یاد برد که سایر خدمات این شرکت می تواند در راستای ساخت و ساز ایمن و با بهترین کیفیت در دسترس شما باشد

بچینگ پلانت ها در واقع هسته مرکزی و به عبارتی  ایستگاه مرکزی برای تولیدات بتن  میباشند .

بچینگ--1

بچینگ پلانت ها  و بچینگ ،با استفاده از دپوی مصالح و انتقال  مصالح  از طریق نوار نقاله ها  انتقال  مصالح به داخل میکسر  اختلاط را انجام میدهند و دیگ یا میکسر اختلاط بتن دستگاه بچینگ این مواد را یعنی شن ، ماسه ، نخودی و بادامی (سنگدانه ها )به همراه اب و سیمان با هم مخلوط  و ترکیب میشوند و پس از مخلوط شدن و اختلاط کامل اماده تخلیه و به داخل تراک میکسر  ریخته میشود و به محل مربوطه انتقال داده  و تخلیه میگردد .

بچینگ--2

ظرفیت تولید دستگاههای بچینگ  برای تولید بتن  بر اساس حجم دیگ میکسر  و مقدار و اندازه فیدر مصالح بیان میگردد و با سه مدل  یا حجم   : نیم متری  75 صدم متر و 2 متر مکعبی تقسیم میشود .

ایستگاه های تولید بتن کارگاهی هستند که بتن را با مقیاس مشخص و شرایط خاص به مصرف کننده عرضه و تولید میگردد .

بچینگ-4

در پروژه های  عمرانی  بزرگ  مانند پروژههای شرکتهای سد سازی – راهسازی –شرکت های برج سازی  و شرکتهای بزرگ پیمانکاری بیشترین سهم را  در خرید و سفارش و تهیه  دستگاههای   تولید بتن بچینگ و بچینگ پلانت و ایستگاههای مرکزی بتن را دارند  که  بتن در متراژهای متفاوت را  از این دستگاهها یا  بچینگ تهیه و تولید مینمایند و در مناطق  عملیاتی خود از شرکتهای مانند ماشین سازی عمران محور صنعت تاوریژ که یکی از بزرگترین شرکتهای ساخت و تولید این بچینگ ها میباشد را تهیه  و خریداری مینمایند و  با تحویل به موقع از طرف شرکت سازنده و با رعایت بالاترین  معیارهای  کیفیت  در کلیه قسمتهای دستگاه ها انها را تحویل گرفته و به محل مربوطه جهت  نصب و راه اندازی حمل مینمایند  و بتن مورد نیاز خود را با صرفه جویی در وقت و زمان تهیه  میکنند .

بچینگ-3

با استفاده از دانش و تکنولوژی بتن میتوان  با پارامترهای مقاومتی و دوام و شکل پذیری – و نفوذ پذیری آن را برحسب مورد استفاده  تغییر داد.

همانطور که اشاره شد مواد و مصالح مورد استفاده در بتن عبارتند از سیمان – مصالح سنگ دانه ای  اب –د  و سیمان که  توسط دستگاههای بچینگ  پس از فرایندی تهیه و تولیذ لانجام میشود .

بطور کلی از منظر محصولات تولیدی  از قبیل بتن – جداول بتنی و کلا فراورده های بتنی   به علت نوع تولید شان  دستگاههای  و ایستگاههای مرکزی بتن   و یا بچینگ پلانت های متفاوت ساخته میشود .

بچینگ-6

 قبل از اینکه برای عزیزان و سروران محترم مثال انها زده شود  خاطر نشان میگردد که بچینگ ها به دو نوع  تقسیم بندی میشوند :

  • بچینگ یا بچینگ پلانتهای با توید بتن خشک

  • بچینگ پلانت های با تولید بتن تر

بچینگ-5

برای  ردیف اول بچینگ های خشک برای تولیدات  از قبیل بتن خشک یا دو نم – جداول بتنی و تولیدات کلا برای فراورده های

بتنی خواهد بود که این بچینگ ها  بصورت ایستگاههای  مرکزی نیز استفاده میگردد

برای بچینگ های نوع دوم   که جهت بتن آماده در عیارهای  های متفاوت و بصورت بتن تر تولید میشود که  جهت استفاده

در سازهای ساختمانی  و بصورت حجیم  مورد استفاده قرار میگیرد .

بچینگ-تویین-شفت

لازم میدانیم در  اینجا اشاره ای داشته باشیم که بتن های حجیم یا غلطکی از نوع بتن RCC با بچینگ هایی که دارای میکسرهای تویین شفت میباشند  تولید و تهیه میگردند و   برای بتن های معمولی  از دستگاهای با ظرفیت های پایین تر استفاده میشود

از بچینگ پلانت های با ظرقیت های 2متر مکعب  یا 120 متر در ساعت بتن تر  از ایستگاههای مرکزی بتن از نوع تویین شفت

 سفرش ساخت داده میشود که این نوع دستگاهها برای تولیدات بتن حجیم و برای سد سازیها  – راهسازیها  استفاده های چشمگیری را دارند .

تصاویر-جهت-بچینگ-های-با-میکسرهای-تویین-شفت

لذا  ماشین سازی عمران محور صنعت تاوریژ  با تولیدات متنوع خود در طیف وسیع از تولید و ساخت انواع بچینگ های

دو منظوره بصورت های ترو خشک – بچینگ ها ی پرتابل – بچینگ های سیار و با این پیام که کیفیت ضامن   مشتری بیشتر خواهد بود را شعار خود قرارداده که در این راستا در حدود 70 درصد از تولیدات خود را  بصورت صادرات  به کشورهای : ترکمنستان – قرقیزستان – ارمنستان – باکو – عراق –  و دیگر کشورهای همسایه  ایران  صادرات مینماید .

بچینگ پلانت

بطور کلی باید این مسئله را در نظر بگیریم که ایستگاهای تولید بتن اماده یا بتن معمولی یا بتن حجیم و فراورده های بتنی به این صورت قابل طبقه بندی هستند :

از بتن اماده برای  پروژههای معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند فرودگاهها   و سازه های بزرگی که نیازمند بتن ریزی با مقیاس های  بزرگ هستند و تولید این نوع بتن ها بوسیله بچینگ های با ظرفیت های بالااز نوع بچینگ پلانتهای با ظرفیت 120 متر در ساعت با میکسرهای تویین شفت 2 متر مکعب تولید میگرددو از دیدگاه تحویل بتن میتوان انها را به طرح  اختلاط بچینگ ها با تولید  بتن خشک و طرح اختلاط با بچینگ های با تولید بتن ترو خشک و یا دو منظوره  نام برد که مصالح  انها از سنگدانه های مختلف با ترکیب آب و سیمان به اندازه و مقداراز پیش تعیین شده استفاده  میگردد.

بچینگ-و-نوار-نقاله

اجزاء تشکیل دهنده بچینگ یا بچینگ پلانتها  بشرح ذیل میتوان نام برد :

*فیدریا هاپر مصالح :  که برای  دپوی  مصالح سنگ دانه ای  میباشد

*نوار نقاله زیر فیدر : جهت انتقال  مصالح پس از توزین ریخته و انتقال داده میشود

*نوار انتقال مصالح : که این نوار  یا  تسمه کار انتقال مصالح توزین شده قبل را به داخل  دیگ یا میکسر  را انجام میدهد

* سیلو های سیمان : سییلو های سیمان برای  دپوی سیمان استفاده میگردد  و بسته به نیاز و نوع دستگاههای بچینگ به تعداد دو الی چهار دستگاه نصب میگردد  .

ایستگاه-30-60-ثابت

* اسکرو های حلزونی : جهت انتقال  سیمان به داخل  دیگ میکسر و باسکول  سیمان   استفاده میشود .

* میکسر اختلاط  یا مخلوط ساز : که جهت اختلاط سنگ دانه ها بهمراه  آب و سیمان  جهت تولید بتن خواهد بود

* اتاق  کنترل : جهت استقرار اپراتور میباشد که پانل مرکزی  نیز در داخل ان تعبیه و نصب شده است

* پانل کنترل مرکزی : که در این قسمت کلیه استوپ و استارت ها  در این قسمت طراحی شده است

حال با توجه به توضیحات قبل  توجه شما عزیزان را   جهت توضیحات بهتر به موارد فوق معطوف میدارد که با توجه به  موارد اعلام شده ماشین سازی عمران محور صنعت تاوریز  یکی از پیشگامان  و دارای سابقه طولانی در امر ساخت و تولید این بچینگ ها    در ایران و شمالغرب کشور میباشد .

بچینگ-با-پن-میکسر

در اینجا برای شما سروران گرامی  از انواع بچینگ پلانت های مختلف را بیان میکنیم که در چه مواردی ودر چه محل هایی کاربرد دارند و چگونه میتوان در انتخاب نوع بچینگ برای تهیه  ان بهتر و  با اطمینان بیشتر دستگاه بچینگ یا بچینگ پلانت ها را تهیه کرد .

  • بچینگ برای پروژههای  سد سازی و راهسازی و سازه های عمرانی بزرک   که طبق شکل ذیل از این مدل بچینگ ها یعنی بچینگ های با میکسرهای وان شفت  یا سینگل شفت استفاده میگردد  و همینطور از بچینگ های با میکسرهای تویین شفت را میتوان برای این پروژهها  استفاده و نصب و راه اندازی نمود :

تصاویر  بچینگ ها برای این پروژه ها :

بچینگ با میکسر تویین شفت 2 متر مکعب

بچینگ-ها-با-میکسر-تویین-شفت-2-متر-مکعب

بچینگ پلانت با میکسرهای وان شفت

بچینگ-پلانت-ها-با-میکسرهای-وان-شفت

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

از بتن اماده برای  پروژههای

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند فرودگاهها   و سازه های

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

از بتن اماده برای  پروژههای

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

از بتن اماده برای  پروژههای

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

از بتن اماده برای  پروژههای

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

بچینگ پلانت

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

بچینگ و بچینگ پلانت چیست

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

بچینگ پلانت

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

بچینگ پلانت

بچینگ پلانت

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

 

 

از بتن اماده برای  پروژههای

 

 

معمولی عمرانی  استفاده میشود و از بتن روسازی یا حجیم برای روسازی خیابانها، باند

بچینگ پلانت

 

 

بچینگ پلانت

بزرگی که نیازمند بتن ریزی با مقیاس های  بزرگ هستند و تولید این نوع بتن ها بوسیله بچینگ های با ظرفیت های بالااز نوع بچینگ پلانتهای با ظرفیت 120 متر در ساعت با میکسرهای تویین شفت 2 متر مکعب تولید میگرددو از دیدگاه تحویل بتن میتوان انها را به طرح  اختلاط بچینگ ها با تولید  بتن خشک و طرح اختلاط با بچینگ های با تولید

 

بتن ترو خشک و یا دو منظوره  نام برد که مصالح  انها از سنگدانه های مختلف با ترکیب آب و سیمان به اندازه

 

 

و مقداراز پیش تعیین شده استفاده  میگردد.

 

بچینگ پلانت

Translate »